Loading...

Senior Payroll Specialist

Job category:  Operations
Work location:  Location Flexible
Office location:

Budapest (BUD1), HU

Contract type:  Permanent
Job type:  Employee

Spacer

Otthoni munkavégzés

Az állásról

A rendszeres bérszámfejtési folyamatok és feladatok teljeskörű támogatása és áttekintése, beleértve az előkészületeket, futtatást és utómunkákat (számfejtés, ellenőrzés, riportolás, kötelező kontrollok stb.)

Munkaköri feladatok

  • Éves teendők megszervezésének és lebonyolításának támogatása
  • Belsős fejlesztési projektek szakmai támogatása
  • Bevezetések és kapcsolódó feladatainak szakértői támogatása
  • A project vezetésének, ügyfélkapcsolatnak, felmerülő problémák megoldásának és a folyamatoknak szakmai támogatása
  • A junior specialisták és az egész csapat szakmai támogatása a napi munkavégzésben
  • A hatályos jogszabályok, számfejtési és adózási gyakorlatok és azok változásainak követése és támogatása
  • Szakmai trénigek vezetése, valamint a csapat szakmai növekedésének támogatása
  • A számfejtő rendszer jogi és gyakorlati helyes működése, valamint technikai megoldások érdekében a megfelelő tesztelés támogatása és megszervezése
  • A szolgáltatás napi feladatainak ellátása az erre szolgáló rendszerek, eszközök segítségével, az előírt biztonsági és időkeretek betartásával

Elvárások

  • Kitűnő magyar írásbeli és szóbeli nyelvtudás
  • Megbízható angol írott és beszélt nyelvtudás
  • Bsc/Msc vagy azzal egyenértékű, lehetőleg szakirányú végzettség
  • Legalább két év szakmai tapasztalat bérszámfejtési területen, "HR Outsourcing/HR Consulting" üzletágban
  • Magabiztos felhasználói tapasztalat a munka jellegéhez köthető programok terén (MS Office programok, email, böngészők, Windows)
  • Bérszámfejtési folyamatok és a hozzájuk kapcsolódó gyakorlatok és jogi előírások átfogó ismerete
  • Bérszámfejtéshez kapcsolódó egyéb folyamatok (időkezelés, adózási folyamatok, főkönyvi számlák, juttatások, hivatali rendszerek) alapvető ismerete
  • Képesség a független munkavégzésre; a feladatok és határidők önálló kezelésére
  • Analitikai készségek és megoldás-kereső hozzáállás
  • Nyitottság és készség egyaránt csapatban való és önálló munkavégzésre
  • Ügyféltámogatással és szolgáltatással kapcsolatos ismeretek/készségek
  • Előző ügyfélszolgálati vagy HR tapasztalat/ismeret előnyt jelent

Amit ajánlunk*:

  • Versenyképes fizetés
  • Oktatás és fejlődési lehetőség munkaügy, számfejtés, valamint SAP és egyéb technikai rendszerek világában
  • Nyelvtanulási támogatás
  • Magán egészségbiztosítás
  • Magánnyugdíjpénztár
  • További juttatások
  • Bonus program//Teljesítmény értékelési juttatás

*a munkavégzés helyétől függően

Az Alight | NGA HR-ről

Az Alight | NGA HR, közel 200 országban nyújt széleskörű HR és bérszámfejtési szolgáltatásokat nagyvállalatok számára. Ezen partnerek többsége meghatározó, multinacionális szereplő, meglehetősen összetett vállalati, díjazási és vezetői felépítéssel.

Ennek megfelelően az NGA többszázezer, vezető iparágban dolgozó alkalmazott bérszámfejtési és személyügyi folyamatait támogatja világszerte, mint pénzügy, kereskedelem, vendéglátás, gyártás és anyagmozgatás stb. Ennek sikeressége és teljessége érdekében az NGA saját fejlesztésű és kivitelezésű HR rendszereket szolgáltat és üzemeltet a legfrissebb piaci igényeknek megfelelően.

A cég folyamatos növekedése a dél-amerikai piactól, Európán át, egészen a távolkeleti régiókig tapasztalható, ahol az NGA fontos szerepet játszik a személyügyi és munkaerő-gazdálkodási folyamatok modernizálásában.

Jelenleg olyan bérszámfejtő munkatársat keresünk, aki szívesen csatlakozna egy multinacionális vállalathoz, ahol úgy gazdagíthatja szakmai tapasztalatait, hogy innovatív szolgáltatási és rendszerhasználati gyakorlatokat elsajátítva kamatoztatja tudását és bővíti ismereteit.

Payroll Specialist

Virtual

Role

Comprehensive support of recurring payroll activities and processes, including preparation, execution and post-payroll activities (payroll run, reconciliation, reporting, payroll controls etc.

Responsibilities

  • Support the planning and timely execution of annual payroll events
  • Participation in projects designed to improve customer satisfaction and business performance
  • Support implementation and transition projects and activities as payroll expert
  • Support project and client management and issue resolutions from a payroll and compliance perspective
  • Coach and support the Jr. specialists and the rest of the Team in payroll and project-related matters
  • Support, coordinate and follow-up on the legal and compliance process
  • Play a key role in the Payroll training and certification of the individual functions within the Team
  • Support and coordinate testing and updates related to payroll system, to ensure payroll and operational compliance and resolution of technical incidents
  • Handling business as usual service-related tasks using the designated systems and tools in a timely and compliant manner

Experience and Skills

  • Fluent Hungarian
  • Good English skills, both in written and verbal
  • BA/BS (preferably related to HR and Payroll) or equivalent combination of education & experience
  • At least 2 years relevant experience administering Payroll in an HR consulting, HR Outsourcing or Corporate environment
  • Confident computer and software skills, relevant for the job (MS Office applications, email, web browser, Windows)
  • Knowledge on payroll processes, practices and associated legislation
  • Overall understanding of the various inputs and outputs such as third-party interfaces, timekeeping, tax filing/compliance, accounting, benefits, and other key areas that integrate with payroll
  • Good time and task management skills with the ability to work independently
  • Analytical skills and solution-oriented attitude
  • The ability to collaborate and work in a team environment, as well as work independently and make sound decisions
  • Customer service/support skills
  • Customer support experience would be a plus

What we offer*:

  • Competitive compensation
  • Training and growth opportunity in HR, Payroll, SAP, and other technical applications
  • Language course support
  • Private medical health care
  • Private pension fund
  • Other benefits
  • Bonus program

*depending on the location

About Alight | NGA HR

Alight | NGA HR makes HR and payroll processes work well for businesses. We currently support large enterprise businesses in nearly 200 countries. Most of our clients have employee operations in multiple countries, making the rewarding and management of the workforce highly complex.

Globally, each payroll run, we process the paycheques of hundreds of thousands of people working in all major sectors including banking, retail, manufacturing, transport, hospitality. In parallel, we design, build and manage on-premise and digital HR systems.

Increasingly, we’re being asked to support businesses setting up or expanding into the growth economies of LATAM, Eastern Europe and Asia Pacific. We are also playing a fundamental role in the digital transformation of workforce processes for organisations as they ready themselves for success in the digital economy.

Currently, we are searching for Payroll Specialists with Hungarian, seeking to utilise their knowledge, enhance their skills using a range of innovative tools and solutions and gain further overall experience in a multinational company.